benek-pies

ben

Umaszczenie brązowe z białym żabotem. Urodził się w hodowli Nen Sala na Podkarpaciu 03.12.2020r. Ma utytułowanych rodziców. Ojciec Benka, Funt z Ustrońskiego Zakątka, to multiczempion. Matka: Adorable Princess Pati Żako i Labusie (rodowód w załączeniu). Ben trafił do nas na początku lutego 2021. Charakter ma raczej żywiołowy. Bardzo lubi zabawy w ogrodzie. Uwielbia spacery po łące i w lesie. Szybko się uczy. Lubi towarzystwo ludzi i innych psów. Od lipca 2021 zaczęliśmy pokazywać Benka na wystawach. Pierwsza ocena, którą otrzymał jako szczeniak, to „wybitnie obiecujący”. Potem było kilka ocen bardzo dobrych w klasie młodzieży. W klasie pośredniej, po ukończeniu 18 miesięcy, otrzymał na trzech wystawach oceny doskonałe i CWC (Certyfikat Wystawowego Czempiona), a na ostatniej w Chojnicach nawet BOB (Best of Breed, czyli najlepszy w rasie). Status reproduktora w Związku Kynologicznym w Polsce Ben uzyskał 13.07.2022. Ma wykonane badania na dysplazję stawów biodrowych (załącznik) oraz pakiet badań genetycznych wskazanych dla rasy Lagotto Romagnolo przez Laboklin (załącznik).

beza-pies

beza

Umaszczenie biało – pomarańczowe. Beza urodziła się 06.03.2021 w hodowli Canis Dulcis w Lubiniu. Jej rodzice to Achilles z Labkolandii i Ajra z Krainy Narwi. Trafiła do nas na początku maja. Od pierwszych dni została z sercem przyjęta przez domowników, ale najszczęśliwszy był chyba Ben. Zabawom nie ma końca. Beza jest bardzo wesoła, czasem trochę zaborcza w stosunku do Benka, ale nigdy nie robią sobie krzywdy. Na pierwszej wystawie jako szczeniak dostała ocenę „wybitnie obiecująca”. Potem w klasie młodzieży były oceny bardzo dobre i doskonałe. W klasie pośredniej, po ukończeniu 15 m-cy, otrzymała 3 oceny doskonałe i dwa tytuły CWC (Certyfikat Wystawowego Czempiona). Status suki hodowlanej w Związku Kynologicznym w Polsce otrzymała po ukończeniu 18. miesiąca życia – 06.09.2022. Beza ma wykonane badania RTG stawów biodrowych oraz pakiet badań genetycznych wskazanych dla rasy Lagotto Romagnolo (załącznik).

beza-pies

Enigma

29 kwietnia do naszej zgrai dołączyła Enigma .Jest biała w brązowe łaty. Urodziła się 21.02.2023r. w hodowli Z Krainy Narwi. Jej ojciec to Amadeo Della Bella e la Bestia , matka Fiona z Krainy Narwi . Enigma ( w domu nazywamy ją Neira ) ma gorący prawdziwie ,,włoski temperament". Kocha ludzi i wszystkie zwierzęta. Jest zywiołowa i pełna energii jak na prawdziwego Lagotka przystało. Została doskonałe przyjęta przez nasze pozostałe zwierzęta. Wesoła rokująca wystawowo sunia dającą nam wszystkim wiele radości.